24 órás eTV BreakingNewsShow : Kattintson a hangerő gombra (a videó képernyő bal alsó sarkában)
Kattintson ide, ha ez a sajtóközleménye!

Világ Drag Racing: Torrence Racing csatlakozik a Toyota csapatához

A Torrence Racing a 2022 -es NHRA Camping World Drag Racing Series szezontól kezdve csatlakozik a Toyota csapatához. A Torrence Racing kétcsapatos erőfeszítéseinek kiegészítésével a Toyota csapatkapcsolatai kibővülnek, és öt Top Fuel-raszterre és két Funny Cars-ra is kiterjed.

Nyomtatásbarát, PDF és e-mail

„A Torrence Racing vezető szerepet tölt be az NHRA versenyében, és alig várjuk, hogy 2022 -ben Steve -t és Billyt bevegyük a Toyota családjába” - mondta Paul Doleshal, a Toyota Motor North America (TMNA) Motorsports and Assets csoportmenedzsere. „Hihetetlen versenyzőink és csapatpartnereink vannak az NHRA környezetében. Steve és Billy Torrence kiegészítése csak fokozza ezt a kiemelkedő felállást. ”

A Torrence Racing az NHRA meghatározó ereje volt az elmúlt években. Steve 49 győzelmet aratott a karrier 263 versenyén és három Top Fuel bajnokságon. Ebben a szezonban Steve kilencszer nyert, és jelenleg a pontszerző. Apja, Billy idén kétszer és pályafutása során nyolcszor nyert. Hiába fut részmunkaidőben, Billy jelenleg ötödik az összpontszámban.

A Toyota vontatójárművekkel látja el NHRA csapatait, valamint műszaki, technológiai és pálya menti támogatást biztosít a TRD (Toyota Racing Development) révén. A Torrence Racing mellett a Toyota továbbra is támogatja Antron Brown újonnan létrehozott csapatát-az AB Motorsports, a DC Motorsports és a Kalitta Motorsports háromcsapatos erőfeszítéseit 2022-ben.

„Megáldottam, hogy sok sikert arattam az NHRA pályafutásom során, de úgy érzem, hogy ez az új partnerség a Toyotával és a TRD -vel csak javítani fog azon, amit a Torrence Racing képes elérni a pályán” - mondta Steve Torrence. „Saját szememmel láttam, hogy a Toyota -hoz kapcsolódó pilóták és csapatok nem csupán a névsoruk részét képezik, hanem egy család részét. Ők egy különleges gyártó, amely az embereket helyezi előtérbe, és ez a fajta partnerség, amelyet csapatunk izgatott, hogy részese lehet a következő szezon kezdetének. ”

Steve és Billy Torrence csatlakozik a Toyota pilótákhoz, amely magában foglalja a háromszoros NHRA Top Fuel bajnok Brown-t, az US Nationals győztes Alexis DeJoriat, a 49-szeres futamgyőztes Doug Kalittát, a 2013-as legjobb üzemanyag-bajnok Shawn Langdont és a 2018-as Funny Car bajnokot, JR Toddot.

A Toyota idén ünnepli 20. szezonját az NHRA -ban. A Toyota pilótái 137 Top Fuel és 43 Funny Car versenyt nyertek, valamint hat Top Fuel és három Funny Car bajnokságot a sorozat alatt.